Translate

sobota, 27 kwietnia 2013

BRELOK DLA 100 OBSERWATORA

Niedawno liczba obserwatorów przekroczyła 100 osób!!! Dla setnej obserwatorki Aleksandry przygotowałam mały drobiazg.

Dziękuje, że jesteście ;)piątek, 19 kwietnia 2013

TORT PIELUSZKOWY

Od kilku dni mój Seweryn ma kuzyna. Z tej okazji postanowiłam zrobić mój pierwszy tort pieluszkowy. Jest bardzo prosty i skromnie udekorowany myślę, że z czasem się rozwinę ;)

Do wykonania trzypiętrowego tortu potrzebne mam będą: 
              - dwie paczki pieluch (każda po ok. 72szt)
              - do dekoracji wstążki, kwiaty itp.
              - paczka chusteczek
              - celofan

1. Jedną paczkę dzielimy na dwie części - większą i mniejszą. Na dolne piętro wykorzystałam całą paczkę, trochę pieluch mi zabrakło, więc środek wypełniłam paczką chusteczek. Wszystkie części układamy   "promieniście"  - przyznam, że sprawiło mi to wiele trudności, więc należy uzbroić się w cierpliwość.  Wszystkie piętra obwiązujemy mocno cienką wstążeczką.
2. Na grubą wstążkę nakleiłam napisy z folii, imię, datę urodzenia, godzinę. Jeżeli nie macie dostępu do plotera można napisy zrobić ręcznie lub przykleić gotowe dekoracje.3. Wstążką owijamy każde piętro tak aby zakryć wcześniejszą wstążeczkę i zawiązujemy kokardę.4. Teraz zajmujemy się górą. Możemy na niej umieścić zabawki, buciki, ubranka lub kosmetyki. Ja postanowiłam zrobić kwiaty z organzy.

5. Aby całość się trzymała pakujemy tort w celofan. Możemy również do środka wsunąć patyk - całość będzie bardziej stabilna.
A tak wygląda gotowy tort i czeka na jutrzejsze odwiedziny małego Dawidka ;)